logo
logo
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
sponsor
Sportclub zegeviert in slotfase
Sportclub zegeviert in slotfase.
Jan van Hooiveld (l) had met zijn doelpunt in blessuretijd een belangrijk aandeel in de 2-3 overwinning.
Wanneer je in de slotfase van een duel een achterstand weet om te zetten in een voorsprong dan voelt dat lekker, heel erg lekker zelfs en helemaal wanneer je dit weet te bereiken met slechts tien veldspelers. Sportclub Genemuiden maakte het mee in de uitwedstrijd tegen Flevo Boys, in een duel dat niet hoogstaand was maar waarin wel van alles gebeurde sleepte het in de slotfase de volle drie punten uit het vuur en blijft daardoor zicht op de koplopers houden.

SC Genemuiden begon in ieder geval goed aan de wedstrijd, in tegenstelling tot wat het een week eerder liet zien tegen AZSV had het vanaf het begin van het duel een veldoverwicht en tegenstander Flevo Boys kwam amper in het spel voor. Omar Kavak was het die namens SC Genemuiden in de 2e minuut als eerste een poging ondernam, na een voorzet van Frank Kuurman raakte hij de bal met zijn hoofd maar zag zijn bal hoog over gaan. Niet veel later was het opnieuw Kuurman die de aandacht op zich wist te vestigen, een geplaatste bal van Nick Buitink bereikte hem wel het schot wat hieruit voortkwam ging echter ruim naast.

De grootse kans in de beginfase van de wedstrijd kwam nog wel van de voet van Flevo Boys speler Roelof Strikwerda, na een voorzet van verdediger Arend van de Wetering toucheerde hij onbedoeld de bal maar tot opluchting van de thuisclub verdween de bal aan de juiste kant van de doelpaal over de achterlijn. Flevo Boys had het moeilijk, SC Genemuiden hield de druk onverminderd hoog en het leek een kwestie van tijd voordat het eerste doelpunt zou gaan vallen. Dit gebeurde dan ook, een één tweetje tussen Omar Kavak en Roelof de Jong waarbij eerstgenoemde de bal fraai binnen schoof bracht SC Genemuiden de 0-1 voorsprong. Een voorsprong die na een klein half uur spelen op het scorebord verscheen en meer dan terecht was.
 
Alles leek erop dat het een mooie dag kon gaan worden voor SC Genemuiden, het had tot aan de eerste treffer in ieder geval weinig te duchten van tegenstander Flevo Boys. Ware het niet dat het jeugdspeler Johan Tiems deze gedachte al snel naar de achtergrond verplaatste, bij zijn soloactie stuurde hij zowel Arend van de Wetering als Roelof de Jong het bos in. Mocht vrij op doelman Daan Huiskamp afgaan, haalde uit en zag zijn bal via de handschoen van de Sportclub goalie achter de lijn verdwijnen en beide teams mochten opnieuw op zoek naar een voorsprong.

De eerste die hiernaar op zoek ging was SC Genemuiden, Jan Hooiveld wist zich door de Flevo Boys verdediging te worstelen en legde aan voor een schot. Zijn bal was niet hard maar wel zuiver, raakte de binnenkant van de doelpaal maar tot ontsteltenis van zijn medespelers stuiterde de bal richting doelman Rodney Rosink die hem dankbaar oppakte. Dat er voor rust nog een verandering in de stand kwam verwachte dan ook niemand, ware het niet dat Timon Rorije daar anders over dacht. Na een pass van Aran Nijboer vanuit het midden op Johan Tiems kreeg hij de bal op maat aangespeeld van laatstgenoemde, verdediger Nick Buitink was te laat en doelman Daan Huiskamp kon de bal van de geheel vrij opkomende Rorije niet meer pareren en voorsprong was daar.  

SC Genemuiden keek misschien wel geheel tegen de verhouding in tegen een 2-1 achterstand aan en had nog een volle tweede helft om hier iets aan te veranderen.

Dit leek allerminst bewaarheid te gaan worden, in het begin van de 2e helft was het schim meer van wat het in het eerste bedrijf was. Het kon maar moeilijk zijn draai in de wedstrijd terugvinden en het zou nog een hele opgave worden om de wedstrijd weer naar hun hand te zetten. Het liep simpelweg niet, er staken kleine irritaties de kop op wat Kay Velda en Omar Kavak een gele kaart opleverde.

De kansen in deze fase van de wedstrijd waren dan ook voor Flevo Boys, zo zag Arnoud Post zijn schot geblokt door doelman Daan Huiskamp en was het Lars Klijnstra die na zijn kopbal dezelfde doelman ook op zijn weg vond.

Met nog een kwartier te gaan toverde arbiter Fikkert tot overmaat van ramp zelfs een rode kaart uit zijn borstzakje, een vermeende overtreding van Roelof de Jong op Duane Tjen-A-Kwoei leverde hem direct rood op. Met slechts tien spelers binnen de lijnen was het haast een onmogelijke opgave voor Sportclub om nog iets te doen. Sijmon Eenkhoorn werd voor Nick Buitink binnen de lijnen gebracht om in aanvallend opzicht toch nog iets te forceren, zowaar kreeg SC Genemuiden weer grip op het duel. Een bal van Omar Kavak bereikte de mee opkomende Jan Hooiveld, deze bediende de op rechts vrij inkomende Frank Kuurman die de bal simpel kon intikken.

Het leek erop dat deze gelijke stand het hoogst haalbare zou gaan worden voor SC Genemuiden, Helemaal nadat Madih Doufikar drie honderd procent kansen om zeep had geholpen en de tijd er bijna op zat.

Maar opnieuw werd bewezen dat een wedstrijd pas is afgelopen nadat de scheidsrechter op zijn fluit heeft gefloten, het lukte Flevo Boys niet om een bal ingebracht door Kay Velda weg te werken. Jan Hooiveld wrong zich met handen en voeten door een mêlee van spelers heen, wist zich om te draaien en uit te halen. Zijn schot was hard en doeltreffend, de bal verdween boven in het dak van de goal en het onvoorspelbare was gebeurd. In blessuretijd de wedstrijd winnen en dat met tien man, dan toon je karakter en veerkracht. 

Fotoverslag Flevo Boys - SC Genemuiden
Wedstrijdbeelden omroep Flevo Land

Flevo Boys – SC Genemuiden 2-3 (2-1).

Scheidsrechter: Dhr. B.J. Fikkert
Ass. Scheidsrechter: Dhr. S. Rozemeijer
Ass. Scheidsrechter: Dhr. P.W. van der Leek

Toeschouwers: 700

Scoreverloop: 25. Omar Kavak 0-1, 37. Johan Tiems 1-1, 44. Timon Rorije 2-1,  73. Frank Kuurman 2-2,  93. Jan Hooiveld 2-3.  

Gele kaart: 60. Aran Nijboer, 82. Tomas Boer  (Flevo Boys), 55. Kay Velda, 60. Omar Kavak SC Genemuiden).

Rode kaart: 76. Roelof de Jong (SC Genemuiden).

Opstelling Flevo Boys: Rodney Rosink, Duane Tjen-A-Kwoei, Roelof Strikwerda, Lars Klijnstra, Arnoud Post, Aran Nijboer (83. Frank Post), Ivar Span, Tomas Boer, Madih Doufikar, Johan Tiems, Timon Rorije (67. Jarno van der Wal).
Opstelling SC Genemuiden: Daan Huiskamp, Arend van de Wetering, Dirk Muis, Jeremy Jonker, Nick Buitink (72. Sijmon Eenkhoorn), Joran Pot, Roelof de Jong, Kay Velda, Frank Kuurman, Jan Hooiveld, Omar Kavak.